Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 10:00-18:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
14.11.2021
Nově u nás najdete kompatibilní tonery HP W2410A-W2413A (č. 216)
Nově jsme do naší nabídky zařadili kompatibilní tonery s  Hewlett-Packard W2410A-W2413A (č. 216), W2070A-W2073A (č. 117) a W2210A-W2213A (č. 207)   číst celé
01.02.2021
Možnosti Dopravy
Rozšířili jsme síť partnerských doprávních společností a nově si balíček s tonery můžete nechat zaslat kromě Českou poštou, PPL a Zásilkovnou také s... číst celé
01.11.2021
Možnosti platby
Rozšířili jsme síť partnerských platebních společností a nově můžete kromě stávajících možnosti platby Dobírkou, Převodem na účet, Platbu kartou, On... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Další užitečné informace
  3. Jak správně postupovat s tiskárnou
  4. Jak správně vyměnit inkoustovou náplň v tiskárně

Jak správně vyměnit inkoustovou náplň v tiskárně

Zásady pro správnou manipulaci s inkoustovou kazetou

1. Při výměně kazety se vždy řiďte návodem a doporučením výrobce tiskárny či faxu!
2. Před vyjmutím kazety z obalu zkontrolujte, zda má kazeta správné typové číslo.
3. Vyjměte kazetu z obalu až těsně před jejím použitím.

 

4. Poté sejměte z kazety plastový ochranný klip a šetrně odstraňte ochranou folii a vložte kazetu obvyklým způsobem do příslušné přihrádky v tiskárně. V některých přípach je kazeta chráněna pouze jednou z těchto možností.

Upozornění:
1. Kazetu instalujte vždy na správné místo v tiskárně, nelze zaměňovat jednotlivé barvy!
2. Při výměně tiskových náplní se nedotýkejte měděných elektrických kontaktů (A) ani inkoustových trysek (B).

3. Měděná páska je nedílnou a nezbytnou součástí tiskových kazet s tiskovou hlavou, nestrhávejte ji! V případě poškození je kazeta nenávratně znehodnocena.
4. V případě, že tiskárna nerozpozná vloženou kazetu, nebo ji odmítá, můžete použít gumu (klasickou školní) nebo hadřík namočený ve vodě nebo čistícím prostředku na bázi lihu, k očištění měděné pásky s plošnými spoji od případných nečistot nebo usazenin. Je dobré zkontrolovat i kontakty v tiskárně a v případě jejich znečištění je rovněž šetrně otřít.

5. Některé tiskárny (podle typu a použitého druhu čipu na kazetě) nemusí správně identifikovat hladinu inkoustu v kazetě! Proto pokud se po vložení renovované kazety objeví na displeji tiskárny hlášení "nízká hladina inkoustu" nebo "prázdná kazeta". Postupujte dle instrukcí na vašem monitoru a vypněte hlášení o stavu inkoustu a nadále pokračujte v tisku. Hlášení o stavu inkoustu tak nebude odrazem skutečného stavu hladiny inkoustu v kazetě a u renovovaných kazet je takové hlášení běžné. V žádném případě nemá vliv na funkčnost tisku ani výtěžnost! Proto kazetu vyměňte, až když začne být tisk nekvalitní.


  
6. Doporučujeme tisknout min. 1x za týden, předejdete tak možnému zaschnutí inkoustu v tiskové hlavě. V případě, že je výtisk nekvalitní, je potřeba provést čištění trysek v menu tiskárny "ÚDRŽBA" a poté pokračovat v běžném tisku. Kvalitu výtisku nezjistíte pouhým vytištěním zkušební stránky, zkušební stránka není odrazem skutečného stavu kvality tisku.

Návody k vypnutí regulace inkoustu:

Při výměně kompatibilní nebo renovované cartridge Hp 300, Hp 301, Hp 650, Hp 651, Hp 652, Hp 901 a podobné postupujte podle návodu níže:

Po vložení cartridge do tiskárny spusťte tiskovou úlohu (TISK PŘES PC)
Na obrazovce se objeví informace:
1 - Byla odhalena použitá nebo padělaná kazeta chcete pokračovat v tisku? - Stiskněte ANO/OK
2 - Byla Vám cartridge prodána jako nový originální produkt Hp? - Stiskněte NE!

!důležité! - pokud by jste stiskli ANO tiskárná může cartridge zablokovat! a nebudete moci s cartridgi tisknout!

3 - Jsou nainstalovány již dřívé použité kazety Hp -Stiskněte OK/POKRAČOVAT/X

Je vypnuto hlídání inkoustu pro tuto kazetu a tisková úloha se spustí, popřípadě budete vyzvání k zarovnání cartridgi - je doporučno pro kvalitnější tisk. Postup se může různě lišit v závislosti na typu cartridge - vždy postupjte podle pokynu na obrazovce monitoru. Tento krok je nutný opakovat vždy po prvotním vložení kompatibilní nebo renovované cartridge do tiskárny.

..............................................................................................................................................................................................................

Postup pří výměně renovované nebo kompatibilní cartridge Canon PG-37, CL-38, PG-40, CL-41, PG-50 a CL-51

Vložte renovované/kompatibilní kazety do tiskárny.
V okamžiku kdy tiskárna zobrazí varování o spotřebování inkoustu proveďte následující kroky:

Tiskárna MP150/160
1. Stiskněte tlačítko "černobílé kopírování" pro vypnutí indikace černé kazety
2. Stiskněte tlačítko "barevné kopírování" pro vypnutí indikace barevné kazety

Tiskárna MP170/180/450/460/470/MX300/MX310
1. Stiskněte tlačítko OK pro vypnutí indikace každé kazety dle pokynů na display

Tiskárna iP1600,2200
1. Na tiskárně stiskněte a držte tlačítko posuvu papíru (spodní tlačítko nebo trojúhelníček v kolečku) po dobu asi 10 vteřin
2. Po celou tuto dobu bude blikat oranžová informační dioda na panelu.
3. Uvolněte tlačítko, vyčkejte 2-3 vteřiny a opět jej podržte asi 15 vteřin. Po tuto dobu bude opět oranžová dioda blikat. Po uplynutí daného limitu pusťte tlačítko a indikace inkoustu bude vypnutá. Tento postup je potřeba provést pro každou kazetu zvlášť.

..............................................................................................................................................................................................................

Postup pří výměně renovované nebo kompatibilní cartridge Canon PG-510, CL-511, PG-512, CL-513, PG-540, CL-541, PG-540XL, CL-541XL, PG-545, CL-546, PG-545XL, CL-546CL a podobně.

Vložte naplněné kazety do tiskárny a spusťte tiskovou úlohu (tisk přes PC) a postupujte podle pokynu na obrazovce Vašeho počítače.

1) Zadejte tiskovou úlohu, na monitoru se objeví šedá tabulka s textem o vložení kazety do tiskárny, stiskněte OK.

2) Následuje tabulka upozorňující na zrušení funkce pro detekci hladiny inkoustu. Přejděte k tiskárně kde stiskněte a po dobu minimálně 5-15ti sekund podržte tlačítko “Zastavit/Obnovit“ (buďto spodní tlačítko nebo trojúhelníček v kolečku)

..............................................................................................................................................................................................................

Postup při výměně renovovaného nebo kompatibilních zásobníků Canon PGI-5, CLI-8, PGI-520, CLI-521, PGI-525, CLI-526, PGI-550, CLI-551, PGI-580, CLI-581 a podobných

1. Po spotřebování originální náplně se zobrazí obrazovka s informací o došlém inkoustu. Podržte po dobu cca 10-15ti vteřin na tiskárně tlačítko "pokračovat" dle instrukcí na obrazovce (tlačítko OK nebo zelený kosočtverec).

..............................................................................................................................................................................................................

          Výměna zásobníku Epson: 

1. Vybalte zásobník a odtrhněte přelepky na kterých je nápis "PULL" a také případné transportní klipy (obojí prvky jsou většinou žluté nebo oranžové). Nestlačujte tělo kazety, aby nedošlo k úniku inkoustu v důsledku přetlaku uvnitř kazety a Vašemu potřísnění.

2. Vložte novou kazetu do tiskárny způsobem popsaným v manuálu tiskárny. U většiny tiskáren řady Epson nevyjede šuplík se zásobníky po otevření krytu a jeho vysunutí do polohy pro výměnu náplní musíte nastavit v servisním menu tiskárny na Vašem PC.

Postup přes nastavení je: Najeďte myší na 1. Start - 2. ovládací panely - 3. tiskárny a faxy - 4. vyberte svůj typ tiskárny a pravým tlačítkem myši vyberte odkaz "předvolby tisku". V následném menu poté vybete odkaz "servis a údržba" a poté "výměna náplní". Následně Vám vozíček vyjede do správné polohy a můžete vyměnit zásobník s inkoustem. U kompatibilních zásobníků doporučujeme pro správné přečtení čipu tento postup přes PC.

3. Pokud tiskárna nerozpozná vloženou kazetu, vyjměte jí a znovu vložte, popřípadě restartujte tiskárnu. Tento problém ve většině případů zmizí.

4. Proveďte případné zarovnání hlav a kontrolní výtisk. Pokud se na něm objeví chybějící řádky, nechte zásobník v tiskárně několik minut a poté kontrolní výtisk zopakujte. Nedojde-li ke zlepšení, spusťte hloubkové čištění trysek tiskové hlavy.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Copyright © 2020-2021 Drtoner
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz