Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 10:00-18:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
14.11.2021
Nově u nás najdete kompatibilní tonery HP W2410A-W2413A (č. 216)
Nově jsme do naší nabídky zařadili kompatibilní tonery s  Hewlett-Packard W2410A-W2413A (č. 216), W2070A-W2073A (č. 117) a W2210A-W2213A (č. 207)   číst celé
01.02.2021
Možnosti Dopravy
Rozšířili jsme síť partnerských doprávních společností a nově si balíček s tonery můžete nechat zaslat kromě Českou poštou, PPL a Zásilkovnou také s... číst celé
01.11.2021
Možnosti platby
Rozšířili jsme síť partnerských platebních společností a nově můžete kromě stávajících možnosti platby Dobírkou, Převodem na účet, Platbu kartou, On... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Postup při výměně fotoválce Brother

Laserové tiskárny Brother mají narozdíl od většinu ostatních výrobců, kteří mají fotoválec a tonerovou kazetu v jednom, rozděleny zvlásť a to na tonerovou kazetu a optický fotoválec a díky tomu, že nemusíte neustále kupovat nový fotoválec zpravidla levnější spotřební materiál. Avšak uskalí je v časte záměně spotřebitele co vlastně do své tiskárny potřebuje.

 

Níže se zabýváme právě výměnou optického válce (která není tak častá jelikož odpovídá živnosti zhruba pěti tonerovým kazetám).

tonerová kazeta                                                                           optický (drum) válec

 

Pokud se na displeji tiskárny ukáže "Vyměňte fotovalec", je fotoválec u konce své živostnosti a bude potřeba jej vyměnit. Přestože se vám tato hláška na displeji ukáže, je možno i nadále tisknout, ale jen po určitou dobu. Fotoválec u tiskáren Brother, ale dnes už i také Smasung či HP je vlastně takový "šuplík" do kterého vkládáte toner a pak celý tento "šuplík" zasunete do tiskárny.

Postup při výměně fotoválce:

 1. otevřete přední kryt tiskárny
 2. pomalu vyndejte fotoválec s tonerem z tiskárny
 3. zatlačte modrou páčku na fotoválci, aby jste uvolnili toner. Vyndejte opatrně toner z fotoválce a dejte jej stranou a másledně doporučujeme vyčistit koronové vodiče tak, že budete posouvat jezdcem zprava do leva, a to hned několikrát a pak jej vraťte na výchozí pozici
 4. vybalte nový fotoválec z přepravní krabice
 5. zasuňte toner do nového fotoválce, sledujte, až uslyšíte cvaknutí modré páčky, která se nadzvedne. Pak je toner správně usazen ve fotoválci..
 6. zasuňte nový fotoválec včetně tonerové kazety do zařízení. NEZAVÍREJTE přední kryt.
 7. stiskněte tlačítko Clear/Back (zrušit/zpět).
 8. na display tiskárny se objevý kláška: Vyměnit válec?
 9. instalaci nového válce potvrdíte stisknutím příslušného tlačítka pro potvrzení
 10. jakmile se na display objeví "potvrzeno", zavřete přední kryt tiskárny
 11. Fotoválec je vyměněn a můžete začít tisknout.

Pokud po výměně fotoválce zapomenete na tiskárně potvdit výměnu stisknutím tlačítka, nic se neděje. Vypněte tiskárnu, a postupujte znovu od bodu 5. Je pouze nutné potvrzní výměny fotoválce, aby se vnitřní počítadlo vytištěných stránek znovu dostalo na 0 a fotoválec byl pro tiskárnu nový.

 

Návod Brother

Během vyjímání jednotky optického válce s ní zacházejte opatrně, protože může obsahovat toner. Pokud si zašpiníte tonerem ruce nebo oblečení, očistěte zasažené místo, nebo je omyjte studenou vodou.

Bezprostředně po tisku jsou některé díly zařízení velmi horké. Pokud otevřete přední, nebo zadní kryt (zadní výstup papíru), nikdy se nedotýkejte dílů šedě označených na následujících obrázcích. Mohli byste se popálit.

1. Otevřete přední kryt

2. Opatrně vyjměte jednotku fotoválce a toner.

Doporučujeme jednotku fotoválce a tonerové kazety pro případ náhodného úniku toneru umístit na kus nepotřebného papíru nebo látky.

Aby nedošlo k poškození zařízení elektrostatickým nábojem, NEDOTÝKEJTE se následujících kontaktů.

3. Stiskněte uvolňovací páčku a vyjměte toner z jednotky fotoválce.

Jednotku optického válce rozbalte těsně před tím, než ji vložíte do zařízení. Umístění na přímé sluneční světlo nebo světlo v místnosti může poškodit jednotku optického válce.

Abyste předešli problémům s kvalitou tisku NEDOTÝKEJTE se fotoválce.

4. Rozbalte novou jednotku optického válce.
5. Zacvakněte toner do nové jednotky optického válce. Pokud toner založíte správně, uvolňovací páčka automaticky zaskočí.

Tonerovou kazetu je nutné založit správně. V opačném případě se může oddělit od jednotky optického válce.

6. Primární koronový vodič uvnitř jednotky optického válce vyčistěte jemným posouváním zeleného jezdce několikrát zprava doleva a zleva doprava.

Zkontrolujte, zda je zelený jezdec zpět ve výchozí poloze (1). Pokud jej nedáte do správné polohy, bude se na stránkách tisknout svislý pruh.

7. Vložte novou jednotku optického válce a sadu tonerové kazety zpět do zařízení.

8. Na zařízení stiskněte tlačítko Clear/Back.
Uživatelé modelů MFC:
Pro potvrzení výměny jednotky fotoválce stiskněte tlačítko 1.
Uživatelé modelů DCP:
Pro potvrzení výměny jednotky fotoválce stiskněte šipku nahoru.

9. Když se na LCD displeji zobrazí Accepted (Potvrzeno), zavřete přední kryt.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Copyright © 2020-2021 Drtoner
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz